κοινωνικο παντοπωλειο

Mε αίσθημα αλληλεγγύης και ανθρωπιάς το σχολείο μας ανταποκρίνεται στο κάλεσμα ενίσχυσης του κοινωνικού παντοπωλείου του Δήμου μας ενόψει των εορτών των Χριστουγέννων. Μια μικρή βοήθεια από όλους μας, μπορεί να δώσει ανακούφιση και ελπίδα στις οικονομικά αδύναμες οικογένειες της πόλης μας, μπορεί επίσης να ενισχύσει το αίσθημα αλτρουισμού και ενσυναίσθησης στα παιδιά μας, βασική προτεραιότητα και μέλημα του σχολείου μας. Στο σχολείο μας λοιπόν θα συλλέξουμε διάφορα είδη τροφίμων για το Χριστουγεννιάτικο Τραπέζι:

• Τυροκομικά και γαλακτοκομικά προϊόντα
  • Αλλαντικά συσκευασμένα
  • Κουραμπιέδες, μελομακάρονα
  • Μπισκότα, κουλουράκια, τσουρέκια και λοιπά χριστουγεννιάτικα εδέσματα.

Τα παραπάνω είδη θα συγκεντρωθούν στο σχολείο μέχρι και την Τετάρτη 29/11/2023, κατά τις ώρες 8:15-14:00. Αναμένοντας την ανταπόκρισή σας σε αυτό το κάλεσμα θέλουμε να ευχηθούμε υγεία και ευημερία στα σπίτια όλων σας. Ευχαριστούμε θερμά για τη συνεργασία.